• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Chemical brothers
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-24, 21:51   Chemical brothers

jog napisał/a:
dobra może z chemikami będę pierwszy :D :D :D hio hio cóż uwielbiam miejscami nawet bardzo! najbardziej przepadam za albumem we are the night. choć za najlepszy uważa się podobno dig your own hole. fakt jest mega świetny i klimatyczny... ale wolę we are the night jednak z jego popowością i takim swoistym odjazdem :) :) :) :) hio hio hio polecam wszystkim wszystko zwłaszcza pooglądać klipy które mają genialne.

zwłaszcza najlepszy klip wszechczasów:
http://www.youtube.com/watch?v=c_IkUysQASQ
:)



Dymitr napisał/a:
Mocno spolaryzowane uczucia mam do tego składu...cześć utworów lubię bardzo, a część mnie drażni...
Pamiętam, że jak miałem jakieś 10 lat, to sobie ich kasetę kupiłem :)

..Kurcze, mam w pamięci z dzieciństwa taki jeden ich fajny kawałek ...ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć ani słów, ani nazwy...
_________________

 
 
 
REKLAMA

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wysłany: 2009-02-26, 21:22   

 
 
anty-emo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-26, 21:22   

o ! chemical brothers :] oczywiście, lubię, pomimo że praktycznie znam z 7 piosenek xD no, ale te kilka jest fajnych, no np takie Let it Be czy Salmon Dance xD albo Hery Boys, Hey Girls :P
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-02-26, 21:26   

z chemical brothers uwielbiam płytę - dig your own hole!! oł jea!! jest niesamowicie klimatyczna, bardzo ją lubię. aczkolwiek moją ulubioną płytą jest "we are the night" świetna i ma taki zabawny klimat który bardzo lubię... oj dawno nie słuchałem - pora odkurzyć!! natychmiast!!
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-05-02, 12:52   

jak pewnie wielu z Was wie albo i nie wie, idzie nowa płyta! idzie idzie wielkimi krokami! album "Further" wyjdzie w czerwcu. cieszy to niesamowicie - odkąd usłyszałem, bardzo się radowałem! ale dziś zobaczyłem pierwszy kawałek z tego albumu! jest ORGAZMICZNY KOSMICZNY! zobaczcie! (Thery - Tobie szczególnie nie-polecam ;) możesz się zawieść na kawałku lekko. takiego morza bitów dawno nie było :DD )

ESCAPE VELOCITY

kupujcie semako!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2010-07-07, 15:30   

Słuchał ktoś nowej płyty może?
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-07-07, 18:14   

aj Stary/a! czekałem na tę płytę od 3 lat... teraz czekam na odpowiedni moment... ale już nie mogę się doczekać... póki co chcę na maksa wykorzystać fazę na Pearl Jam, zanim zacznę następne HALO :DD
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-12-02, 13:28   

czasu trochę minęło... płyta na całej długości bardzo dobra - umieściłem recenzję gdzieś wcześniej :) jak już napisałem - na całej długości bardzo dobra + Escape Velocity - póki co mój główny kandydat do miana piosenki roku. olbrzymia, przygniatająca, złożona, falująca, miażdżąca... słów niepotraf.
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2010-12-02, 16:33   

hemical brothders !! !! !! !! LUUUBIE TOOOO :DD :DD :DD
tytułów jak zwykle nie pamiętam.. może.. o !!
http://www.youtube.com/watch?v=tpKCqp9CALQ
moja ulubiona "nuta" :DD :DD :DD
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-12-02, 16:36   

też lubię. klip potrzaskany jak koniec świata! Chemicalsi mają niesamowite klipy! normalnie takie halo że aż strach!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2010-12-02, 20:17   

Zawsze jak myślę o Chemical Brothers to przypomina mi się zupełnie co innego... A że nasze wspaniałe forum jest słynne na cały świat z offtopu.. to podzielę się moja myślą

http://www.youtube.com/watch?v=lSrTmnrURuw

Uwielbiałem to kiedyś :D
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-12-02, 20:28   

oj! jak ja uwielbiam ten kawałek! aż mnie od niego nosi! i to nie na żarty! też mi się kiedyś kojarzył mocno z Chemicalsami.

Cieszę się że Chemicalsi wydali kolejną płytę która mnie rusza i podoba mnie się - poprzednia - We are the night też strasznie mi się widziała! oj ale nie zawsze tak było - np Push the Button nie trawię - może poza 2-3 kawałkami które świetne tam są... reszta totalnie mi nie wchodzi. muszę przesłuchać wszystkie ich płyty - chyba 2 mi brakuje, bo Dig your own hole oczywiście znam i uwielbiam. marzy mi się bycie na ich koncercie. gadałem raz z pewnym znajomym, który już 100 koncertów w życiu przeżył, i powiedział mi że jak będę miał do wyboru Chemicalsów albo COKOLWIEK innego to mam jechać na Chemicali - wspomina to jako najlepszy koncert swego życia.
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2011-05-10, 14:12   

Święty Józefie! Dig Your Own Hole!

Właśnie przerabiam pierwsze płyty Chemicalsów i dochodzę do wniosku że to jedna z najbardziej zajebistych muzyk jakie w uchu mym gościły! O rany! Masa brudu, połamanych sampli, Tęgich bitów (bicikiem nazwać się ich nie da), brudnych zgrzytających dźwięków itd itp. Poza tym na Dig Your Own Hole masa żywych instrumentów itd itp. I taka gorzka refleksja się we mnie zrodziła...

Mianowicie późniejsze płyty Chemików (jednej jeszcze nie znam więc się nie wypowiadam dokładnie) a zwłaszcza nie wchodzące mi zupełnie "Push the Button" idą w stronę melodyjności i lekkości takiej, mają wokalne refreny, nie ma w nich brudu... smuteczek. I o ile "We are the night" uwielbiam - mimo popowej melodyjności itd itp, to Push The Button nie mogę przesłuchać. Ach brakowało mi tych psychodelicznych, narkotycznych rollercosterów, dźwiękowych przepaści, nieprzytomnych rytmów... Pżeeż całe 2 pierwsze płyty tak wyglądały! Wszyscy mieli w dupie melodyjność - dostawaliśmy 8 minutowy zapętlony powtarzający się motyw wbijający się w łeb jak gwoździe, w tle cały czas coraz intensywniej nawijał bas i bity i perkusja i gitary, byliśmy gwałceni prosto w uszy! To było coś! Później tego mi brakowało. Ta inność We Are The Night jest całkiem ok, i lubię tę płytę, ale z pewnością nigdy nie powiem że jest ona w czymkolwiek lepsza niż np Dig Your Own Hole.


Ach no i najlepsza rzecz! Nowa płyta - FURTHER - powraca do tego co mnie tak w Chemicalsach jarało. Owszem jest melodyjna i w ogóle... ale jest również niesamowicie tripowa - przestała być wokalna (wokale się zdarzają ale są raczej tłem) i wróciła do tego nieprzytomnego nakurwiania, ciągnących się w nieskończoność tuneli psychodelii! Escape Velocity to właśnie taki niekończący się 12 minutowy zapętlony narkotyczny buildup z którego nie ma się w ogóle ochoty wychodzić! Dalej Dissolve i znów powtarzający się wbijający się w łeb motyw, Horse Power to już w ogóle powrót do korzeni! JARAM SIĘ!

no dajcie spokój - jakie jazdy!
http://www.youtube.com/watch?v=7mksAdOUgGw
http://www.youtube.com/watch?v=evuwn_7pdPU

mogłyby mieć więcej brudu i surowych sampli i brzmiałyby jak z lat 90tych - no ale - dobrze że brzmiąc inaczej zachowały tego samego ducha i dalej rozwalają! masakra!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2011-05-10, 14:47   

http://www.youtube.com/watch?v=tl7nGwTp184

ja zawsze uwielbiałam ten ich kawałek, jak byłam dzieciakiem to leciał zapętlony non toper, non toper, non toper.. ach wspomnienia :DD
_________________


 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2011-05-10, 18:39   

A ja przesłuchałem Dig Your Own Hole! Album jest brudny i soooo '90 a takie albumy właśnie kocham. Tytułowy kawałek ma wah wahową gitarę :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2011-05-23, 15:40   

właśnie mnie ruha trzeci album. Przesłuchuję go dopiero drugi-trzeci raz więc jeszcze wyrobionego obrazu nie mam, ale już wiem na pewno że jestem pokopany na najbliższy czas. album kopie i kopie i kopie, pierwsze wrażenia - mnie żywych instrumentów w porównaniu z Dig Your Own Hole. Album również znacznie bardziej "taneczny" choć nie pozbawiony brudnych momentów, i narkotycznych przepaści zapętlonych motywów. Jestem aż zaskoczony że tak bardzo mnie rozbujał Surrender. Nie przeszkadza mi bardziej taneczny i rytmiczny charakter. To bardzo dobrze! posłucham więcej to coś jeszcze o nim napiszę ;)

the sunshine underground
got glint?
music: response ożesz w ryj!
Under the Influence to mnie chyba gwałci najbardziej!
no i jest tam jeszcze Hey Girl Hey Boy, ale wszyscy to znają więc już nie wstawiam (ale jak ktoś nie zna to niech zobaczy - choćby ze względu na klip który łeb urywa :D )


Natalia! kawałek od Ciebie jest z płyty "Come with us" o ile pamiętam, a tej jeszcze nie znam w ogóle. przyjdzie na nią kolej po Surrender ;) ale kawałek gitesowy :D


Ach własnie się dowiedziałem że w tym roku Chemicalsi nagrali OST do jakiegoś filmu ;) na niego też przyjdzie czas! ale póki co, (wyobrażam sobie że jestem portalem Nuta.pl i wymyślam chujowe hasła):
PÓKI CO PODDAJĘ SIĘ Z SURRENDEREM :DD :DD :DD
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100