• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
The Dead Weather
Autor Wiadomość
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-06-14, 05:24   The Dead Weather





Jack White to jeden z najbardziej zapracowanych ludzi w branży. The White Stripes, The Raconteurs, Aluminum, Soundtrack do Wzgórza Nadziei, piosenka do Quantum of Solace, udział z Edżem i Pejdżem w "Będzie głośno", prowadzi własne studio, pojawiał się w filmach... a jeszcze skubańcowi mało! Pojawili się nagle jak grom z jasnego nieba grając niezapowiedziany koncert podczas otwarcia wytwórni White'a "Third Man Records" 11 marca zeszłego roku. Po prostu supergrupa:

Jack White - perkusja (!), wokal
Alison Mosshart (The Kills) - wokal
Dean Fertita (Queens of the Stone Age) - gitara, klawisze
Jack Lawrence (The Raconteurs, The Greenhornes) - bas

Jak się okazało, zespół powstał spontanicznie podczas "dżemowania" w studiu Third Man Records. Od razu w dwa i pół tygodnia powstały utwory, które zarejestrowali i wydali na debiutanckiej płycie "Horehound". Grają brudny, gęsty (aż czuć papierosowy dym) rock, dużo w tym bluesa, gdzieś słychać stonerowy klimat, brzmienie jest bardzo surowe, bez kompromisów, nawiązujące do wielkich lat 70'. Ku mojej uciesze miesiąc temu miał swoją premierę drugi album "Sea of Cowards" i już mogę powiedzieć że jest w nim więcej wszystkiego, co było na debiucie, czyli mięso!!! Nawet jeśli ktoś zechce się zaznajamiać z zespołem to polecam od tej płyty.



Treat Me Like Your Mother - Ta bomba na początku klipu to chyba zuchwałość zespołu. I dobrze. Bo to prawdziwa bomba!

Die By The Drop - Dwa klawisze uderzane bez przerwy przez cały utwór wwiercają się w głowę, od brudu gitary cieknie mi miód z uszu, od wokalnego dialogu Jack-Alison mam ochotę pokłócić się z kimś na forum. Mocarna muzyka

I Cut Like A Buffalo - Namiętne analogowe brzmienie, psychodelia z klawiszami Hammonda na froncie, gdzieniegdzie "klekot" White'a. Nie słuchajcie tego!
 
 
 
REKLAMA 
SPOOOOOKY!

Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Wysłany: 2010-06-14, 14:13   

 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-06-14, 14:13   

Lolek wysyłał mi rok temu jakiś. miałem sprawdzić później. no i nie sprawdziłem. teraz też w sumie chcę sprawdzić później. cholera muszę sobie jakąś kolejkę ustalić! o rany. ok ale wpycham gdzieś tam Dead Weather...

ded łeda!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2010-06-14, 14:20   

Słuchałem debiutu, ale niespecjalnie się wzruszyłem.
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
Ostatnio zmieniony przez Rob 2010-06-14, 14:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2010-06-14, 15:47   

The Dead Weather. Hmm? Sam nie wiem co sądzić o tym projekcie, bo słuchałem już dawno i debiutu i drugiego albumu i szczerze to nie pamiętam żadnego kawałka;) Wiem, że muzyka była fajna, ambitna i niesamowicie brudna, chyba muszę się wgryźć bardziej w tą stylistykę, bo trochę jednak odstaje od The White Stripes;)
_________________
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2011-05-19, 13:57   

pierwsze sekundy "Treat me like your mother" to najbardziej badassowy moment jaki znam! totalnie! jak sobie idę i włącza się ten kawałek, to idę sobie tak luźno i wyobrażam że niosę karabin i że zaraz stoczę pojedynek na śmierć i życie. Życie moje - śmierć mojego przeciwnika.

Poza tym uwielbiam "So far from your weapon" rozpierdala mnie w drobny mak, brzmi jakby leżał na pustyni w tym słońcu i zdychał! Totalnie zajebiście !

Poza tym uwielbiam tekst "I have a pony! her name is Luscifer!" normalnie mnie trzęsie! Czasem myślę sobie że mój Pony mógłby mieć tak na imię... pomyślę o tym.

Poza tym "bone house" czy jakoś tak! uwielbiam ten kawałek! niesamowity tekst i w ogóle! kopie dupę że hohoho "i'll build the house! For your bones! I'll build the house! I'll build the Home!" rozwalony jestem

reszta płyty jest ok, choć w sumie jeszcze jej się głębiej nie przyjrzałem. a drugiej płyty nie słuchałem w ogóle.
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2011-05-19, 15:56   

Dla mnie ten ich debiut to hałas, nie wiem, musiałbym zrobić mały powrot do przeszłości i się poprać, ale spustów nie rozumiem.
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2011-05-20, 11:03   

Cytat:
hałas

też miałem takie wrażenie na początku, ale jak trafiłem na Treat me like your mother to się to zmieniło, no i później kolejne kawałki mnie rozwalały, no ale przerwałem słuchanie, ale wrócę jeszcze do tego ;)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2011-05-20, 11:27   

Pośmiałbym się z nich.. ale nie znam ich za dobrze. Więc poznam bym mógł się pośmiać. O!
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2011-05-20, 13:14   

Kurwa! 3 Birds! 3 Birds rozdaje na prawo i lewo i wygrywa!
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2011-05-20, 18:19   

Powinienem ich lubić ale nie lubię. Wkurza mnie ta otoczka wokół Whitea jako wskrzesiciela garażu, ale whatevah. Lil' dick.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2011-05-20, 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100