• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Television
Autor Wiadomość
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-07-14, 13:25   Television


Cała społeczność internetowa jara się tym, że zespół Television (który powstał w 1973r.) to proto-punk, punk i post-punk. No bo przecież jak to - jeszcze punku nie było a oni już byli, a byli nawet i po i lalalalala nie słyszę was... nie słyszę was! Wszystkie punki zostały wyruchane w d albowiem Television to zespół blues rockowy... z wczesnymi post-punkowymi zalotami. Co trzyma ten zespół w punku?
1. Stworzyli punkową "modę" (podarte ciuchy itd.).
2. Koncertowali w CBGB's, w klubie który uznawany jest za kolebkę punku. Koncertowali obok Ramones, Talking Heads, Blondie, Patti Smith Group itd.
3. Tom Verlaine posuwał Patti Smith.
4. Tom Verlaine nie ma bluesowego wokalu.
5. Zaczynali jako zespół garażowy, a w pierwszym składzie grała ikona punku Richard Hell (ale to nie było jeszcze Television tylko The Neon Boys bitches!).

Television to blues rockowa formacja, założona przez Toma Verlaine - wirtuoza gitary, tekściarza, wokalistę, Freda Smitha basistę (ex. Blondie) i Billy'iego Ficca perkusistę. Niedługo później dołączył kolejny wirtuoz gitary, uczeń Jimmiego Hendrixa - Richard Lloyd. Już mi się historii nie chce przedstawiać. Verlaine i Lloyd są uznawani za jeden z najbardziej wpływowych duetów gitarowych, są S Ł I T A Ś N I.

Dyskografia:

Marquee Moon - pierwszy album i od razu zajebisty. Bardzo wpływowa gra Lloyda i Verlaine/a (wiele post-panczóruw i new waveowców czerpało z ich stylu). Tytułowy utwór znalazł się na liście 500 utworów, które ukształtowały R 'n R (lista układana chyba przez Rock n Roll Hall of Fame).
Marquee Moon
See No Evil
Elevation


Adventure - drugi album, wcale nie gorszy mimo to w cieniu debiutu. Są hiciory i porcja dobrego gitarowego grania. Warto przesłuchać.
Foxhole (live)
Glory

Niestety innych tracków nie znalazłem, The Fire, Days są gites.

Television - niechętnie podszedłem do tego albumu, gdyż został nagrany po odejściu Lloyda. Nie jest to najlepsze podsumowanie kariery, ale album jest... sam nie wiem, zgrabnie zagrany? Mars jest dla mnie pure brilliant, jest jak "wracanie nocą chodnikiem do domu" you know what i mean? Ale na dłuższą metę nudzi.
Call Mr. Lee
Mars
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2010-11-06, 21:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
REKLAMA 
Stoner Boner

Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Wysłany: 2010-07-15, 05:24   

Ostatnio zmieniony przez Earanil 2010-11-06, 21:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-07-15, 05:24   

Cztery lata temu sprawdziłem "Marquee Moon" bo było w dziale "Mało znane, mało grane" w Metal Hammerze :DD Akurat wtedy nie miałem fazy na takie granie, ale jak sobie teraz odświeżę to na pewno docenię ten album. No ale chciałem teraz znaleźc znowu ten artykuł i się zasiedziałem ze starymi numerami "młotka" wertując i wspominając sobie :D W końcu znalazłem - Nr 172, 10/2005. I oni też do Punka wrzucają :P

MH napisał/a:
W kontekście "nowej rockowej rewolucji", absurdalnego wymysłu znudzonych brytyjskich dziennikarzy pism pokroju "New Musical Express", debiut nowojorskiej grupy Television sprzed prawie trzydziestu lat musiałby zostac uznany za album, który wyprzedził swoją epokę i natchnął całe kolejne pokolenia - tak się też, po części, stało. Szkoda tylko, że wielu zwolenników "nowego rocka" zachwycających się The Strokes czy The Libertines często nie zdaje sobie z tego sprawy. Tym bardziej, że prawie żaden z nowych zespołów "The ...s" nie może się poszczycic osiągnięciem na miarę "The Stranglers IV: Rattus Norvegicus" The Stranglers albo właśnie "Marquee Moon" Television. Obie płyty wydane w tym samym, magicznym dla punku, roku 1977. Obie łączą w sobie punkową prostotę i wolnośc z momentami zupełnie "niepunkową" muzyką. I obie w pełni zasługują na miano "artystycznego punku", art-punku.


Dalej nie chce mi się przepisywac :P Dopowiem tylko że współpracowali podczas nagrywania pierwszego dema z samym Brianem Eno! Chocby dlatego jeszcze raz rzucę na nich "uchem"
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-07-15, 10:10   

Aj bo to metalheads, ich opinii nie powinno się brać pod uwagę :DD Wystarczy sprawdzić taby do See No Evil w Guitar Pro i zobaczyć solo Lloyda... wyjebioza! 0 prostoty. Solo do Marquee Moon to skala bluesowa, tylko trochę przesunięta w bok :DD

Earanil napisał/a:
Dopowiem tylko że współpracowali podczas nagrywania pierwszego dema z samym Brianem Eno!

+10 do wiedzy :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2010-07-15, 11:11   

Ale błędy w tym Metal Hammerze robią.. ale pewnie i tak jest lepszy niż Teraz Rock ;D
_________________


 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2010-07-15, 13:37   

Błędy robią, ale mają fajniejszy styl i piszą o ciekawszych kapelach :P
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2010-07-15, 14:02   

No to git :) Szkoda tylko że w takim sklepiku z "przeterminowanymi" gazetami na dworcu w Olsztynie nie ma Młotka. Gazety sprzed dajmy na to miesiąca sprzedawane są za pół ceny. Zawsze idę sobie kupić coś do czytania na drogę - kiedyś to była Nowa Fantastyka, teraz już jej tam nie mają - no to kupuję Teraz Rock. Tak to mi byłoby szkoda wydać 10 zł za jakąś gazetę tego typu :D
_________________


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100